Pages Menu
 

Categories Menu
Naturalne kosmetyki do twarzy bez parabenów. Krem do twarzy, pod oczy. Naturalna szminka do ust bez parabenów
Od wielu miesięcy nieprzerwanie trwa moda na używanie naturalnych kosmetyków. Trend na organiczne produkty
Największa zmora przy zapuszczaniu brody- sprawdź jak temu zaradzić
Zapuszczanie brody to kilka faz, kiedy z dnia na dzień pojawia się więcej włosków na twarzy. Z czasem efekt wizualny staje się coraz bardziej satysfakcjonujący
Najlepsze serum na przedłużanie rzęs - regenerum do rzęs Warszawa
Wiele osób zgodnie podkreśla, że regenerum do rzęs, to jedna z najlepszych odżywek, stosowanych do wzmocnienia, pogrubienia oraz zwiększenia ilości rzęs.
Sterydy a odżywki jaka różnica? Odżwywki cabo co to jest i gdzie kupić w Krakowie?
Sportowcy mogą wykorzystywać wiele różnych preparatów, które wpływają na osiągane wyniki. Do najczęściej stosowanych należą odżywki oraz
Jak zrobić żelowe ombre? Żelowe paznokcie na zimę. Manicure ombre Warszawa
O paznokcie warto dbać niezależnie od pory roku. Latem, dłonie narażone są na wysokie temperatury i działanie promieni słonecznych. Z kolei zima,
Co oznacza zbyt niski puls i jak sobie z tym poradzić?
Niski puls, zwany również bradykardią, to stan, w którym serce bije zbyt wolno. U osób dorosłych uważa się, że puls poniżej 60 uderzeń na minutę (bpm) jest zbyt niski.
Usługi fryzjerskie z dojazdem
Czasem zdarzają się takie sytuacje, że dojazd do salonu fryzjerskiego jest niemożliwy. Wtedy można skorzystać z usług fryzjera, który dojeżdża do swoich klientów.

USŁUGI FRYZJERSKIE Z

Posted by on lip 23, 2021 in Pozostałe |

Śruta poekstrakcyjna w karmieniu bydła, trzody i drobiu – wysokobiałkowa pasza

Śruta poekstrakcyjna w karmieniu bydła, trzody i drobiu – wysokobiałkowa pasza

Śruta poekstrakcyjna ma szereg zalet i mimo iż nie jest naszym rodzimym produktem, warto ją zastosować w codziennym żywieniu zwierząt. Śruta sojowa, przede wszystkim jako doskonałe źródło białko doskonale wpływa na samopoczucie i wydajność zwierząt, szczególnie w okresach okołoporodowych oraz laktacyjnych, gdzie zapotrzebowanie na białko znacząco wzrasta. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się śruta z soi i jak ją podawać!

Jak powstaje śruta sojowa?

Śruta pochodzi w większości z importu, gdzie uprawia się soję na masową skalę – chodzi tu o głównie o kraje Ameryki Południowej i Północnej – USA, Argentyny. Powstaje ona w wyniku ekstrakcji tłuszczu z nasion soi: w ten sposób powstaje cenna pasza treściwa o dużej zawartości białka. Mimo sporych wahań cenowych na rynku sprzedażowym, pasza ta jest dosyć trudna w zastąpieniu – jej właściwości są niezmiernie cenne dla hodowców.

Co zawiera śruta poekstrakcyjna – nie tylko bogate źródło białka!

Śruta zawiera około 36% – 46% białka, które jest białkiem by-pass. Oznacza to, że składa się ono z peptydów nieulegających rozkładowi w żwaczu. W poekstrakcyjnej śrucie sojowej występują też cenne aminokwasy, w szczególności wysoka jest zawartość lizyny i tryptofanu.

Korzyści ze stosowania poekstrakcyjnej śruty sojowej – karmienie bydła i nie tylko

Śrutę poekstrakcyjną można stosować z powodzeniem w karmieniu bydła, a także trzody oraz drobiu. Główną korzyścią z podawania śruty poekstrakcyjnej dla krów mlecznych jest zapewnienie odpowiedniej podaży białka, co z kolei przekłada się na lepszą wydajność. Należy jednak ściśle przestrzegać dawek, ponieważ zbyt duże ilości śruty poekstrakcyjnej mogą przyczynić się do nadmiernego otłuszczenia mleka. Podawanie śruty dla krów zasuszonych należy ograniczyć do minimum. Jeśli chodzi zaś o drób oraz trzodę jedną z najważniejszych korzyści skarmiania śrutą jest szybszy przyrost masy, co znacznie skraca czas hodowli i tym samym poprawia jej wyniki. Ponadto wysoka ilość białka jest niezbędna dla niosek – wpływa na jakość jajek.

Gdzie kupić śrutę sojową i czy podawanie tej paszy jest opłacalne?

Śrutę sojową kupimy bez problemu – zakup możliwy jest w dowolnych ilościach, zarówno w workach typu big bag, workach o pojemności 40, 50 kilogramów, a także luzem. Mimo wahań cenowych, tak jak było powiedziane powyżej, zakup śruty jest opłacalny ze względu na korzyści płynące z jej podawania. Jeśli chcemy mieć pewność, co do zakupionej śruty sojowej, możemy zdecydować się na sprzedawców, których śruta pochodzi jedynie z polskich portów. Takie pochodzenie daje większą gwarancję bezpieczeństwa, zwłaszcza dla tych hodowców, którym z oporem przychodzi zaufanie zagranicznym paszom. Śrutę poekstrakcyjną dosyć trudno zastąpić na przykład śrutą rzepakową, rodzimą. Śruta z rzepaku może być alternatywą dla soi, jednak zawiera ona znacznie mniejsze ilości białka i nieco inną zawartość aminokwasów. Można jednak w okresach skoków cenowych, podawać zwierzętom również śrutę rzepakową, w zastępstwie śruty sojowej.