Pages Menu
 

Categories Menu
Trencz i odpowiednio dobrane buty
Gdy tygodnie mody zbliżają się do końca, na wybiegu prezentowane są niesamowite nowe projekty na nowy sezon. Na ulicach stolic mody gwiazdy stylu i celebrytki przechodzą z pokazów w swoich
Usługi fryzjerskie z dojazdem
Czasem zdarzają się takie sytuacje, że dojazd do salonu fryzjerskiego jest niemożliwy. Wtedy można skorzystać z usług fryzjera, który dojeżdża do swoich klientów.

USŁUGI FRYZJERSKIE Z
Najzdrowsze grzyby ze Wschodu
Od ostatnich kilku lat coraz szerzej poznajemy chińską medycynę ludową. Coraz więcej osób zaczyna wprowadzać je do swojego życia chcąc być tak zdrowym jak Azjaci.
Jednym z takich produktów
Co oznacza BMI 27?
Osoby chcące poznać odpowiedź na pytanie, czy nie grozi im nadwaga bądź otyłość, często sięgają po wzór do obliczenia Body Mass Index, w którym wagę w kilogramach należy podzielić przez kwadrat wzrostu
Elegancja i wyczucie stylu
Każdy chce się modnie ubierać, niezależnie od sytuacji materialnej i sposobu życia. Moda to coś, co nieodłącznie nam towarzyszy, jest to więc ważny aspekt każdej sytuacji. Zwłaszcza w dniu ślubu
Jak sprawdzić, czy hurtownia stomatologiczna jest bezpieczna?
Otworzenie nowego gabinetu stomatologicznego to ogromne wyzwanie dla osoby, która staje przed tym zadaniem. Ciąży na niej ogromna presja za zapewnienie swoim
Manicure hybrydowy Marki. Piękne hybrydowe paznokcie. Manicure hybrydowy Warszawa opinie o gabinetach
Paznokcie hybrydowe to nowoczesny a zarazem trwały sposób na to, aby mieć zadbane dłonie. Podczas codziennych zajęć

Posted by on lut 2, 2021 in Zdrowie i uroda |

Dlaczego warto używać fioletowego szamponu?

Dlaczego warto używać fioletowego szamponu?

Odcienie szarości, blondu, a nawet siwego mają się całkiem dobrze na rynku fryzjerskim i od kilu lat nie wychodzą z mody. To odważne kolory, które podkreślają zdecydowany charakter ich posiadacza, ale też dodają uroku i oryginalności. Jak jednak pielęgnować te odcienie? Oto rozwiązanie – fioletowy szampon. Poznaj jego zalety i dowiedz się, dlaczego warto go mieć.

Dla kogo fioletowy szampon?

Gołębi popiel lub chłodny odcień blondu , to kolory zimne, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Po wyjściu od fryzjera chcemy jak najdłużej cieszyć się nowym odcieniem naszych pasm. Niestety kolor z czasem traci swoją intensywność. To dlatego, że włosy są wystawione na działanie promieni UV. Pigment z każdym myciem też odrobinę się wypłukuje. Dodatkowo nieodpowiednie preparaty mogą przyspieszyć utratę koloru, a ton pięknego, chłodnej popieli, może zamienić się w nieatrakcyjną, ciepłą żółć. Fioletowy szampon posiada takie składniki, które odświeżają chłodne kolory włosa i nadają im szlachetną, platynową poświatę.

Jak stosować fioletowy szampon?

Procedura mycia nie jest skomplikowana. Moczymy włosy, aplikujemy szampon w takiej samej ilości, jak normalny, o ile producent nie zaleca inaczej. Pienimy i pozostawiamy na tyle, ile wskazuje etykieta produktu z opisem stosowania. Czasem jest to 5 minut, a czasem 10. Po upływie tego czasu spłukujemy dobrze letnią wodą i nakładamy odżywkę zapobiegającą przesuszaniu. Fioletowy szampon to intensywny produkt, dlatego jego skutkiem ubocznym może być przesuszenie pasm.

Jak działa fioletowy szampon?

Jego głównym zadaniem jest wyciszanie żółtego tonu, dlatego zawiera odpowiedni pigment. Chroni włos przed blaknięciem i wypukiwaniem farby. Pomimo że ma kolor lawendy, nie barwi włosa na ten kolor, ale pogłębia ten, który mamy na włosach. Zawiera dodatkowo substancje chroniące i regenerujące strukturę włosa jak keratynę proteiny pszenicy lub soi, witaminy i olejki.